מקדחת אימפקט: מה זה ומתי משתמשים בזה?

אם מצאת מאמר זה בגוגל לאחר שחיפשת "מהי מקדחת אימפקט?" כנראה התכוונת ל"מברגת אימפקט". מבחינה טכנית אין דבר כזה מקדחת אימפקט. יש מקדחות, ויש מברגות אימפקט – אילו כלים שונים. למברגות אימפרקט יש פונקציה עיקרית אחת, להבריג ברגים במהירות. מקדחים, המכונים לעתים גם מקדחי קידוח, יכולים להניע ברגים, אך לא באותה יעילות. הם טובים יותר בחורים. למקדחים ולמברגות השפעה יש קווי דמיון רבים. שניהם כלים לעבודה ביד ויכולים להיות נטענים או כבליים. שניהם מסתובבים כאשר לוחצים על הדק. לרוב דגמי המקדחים ומברגות האימפקט יש מהירות משתנה. אך ישנם כמה הבדלים מרכזיים שעליך להבין בעת ​​ההחלטה אם אתה זקוק לאחד או לשני הכלים.

 

מברגת אימפקט לעומת מקדחה

ההבדל העיקרי בין מקדחה למברגת אימפקט מסתכם בכוח ובפעולה סיבובית. שלא כמו מקדחות, למברגות אימפקט יש ראש מברגה עם שחרור מהיר המקבלים את כל סוגי הביטים. מברגות האימפקט מייצרות הרבה כוח סיבובי, המסוגל להניע את ברגי העץ הגדולים ביותר בתוך שניות.

מנגנונים פנימיים מאפשרים למברגות אילו לייצר יותר מומנט מאשר מקדחות, ובפרצים מהירים. התפרצויות או "פגיעות" (אימפקט) אלה מתרחשות עד 50 פעמים בשנייה, ומעניקות מברגות אילו את שמם. הם גם מסובבים את החלקים שלהם בתבנית של שני צעדים קדימה-צעד אחורה, כשהם מרתקים ומניעים ברגים בצורה יעילה יותר ממקדחות.

מברגות אימפקט נוטות להיות קומפקטיות וקלות יותר מרוב המקדחות, אך בדרך כלל הן ספקות יותר כוח בגודל נתון של כלי תוך שמירה על ביט המברגה קצת יותר צמוד לראש הבורג. יתרון אחרון זה הוא המאפיין העיקרי שאנשים מבחינים בו כשהם משתמשים בפעם הראשונה במברגות אימפקט. "היי, הביטים כמעט לא מחליקים ומסתובבים בתוך ראשי הברגים '

 

האם מברגת אימפקט ופטישון הם אותו הכלי?

יש אנשים שמבלבלים בין מברגת אימפקט לבין מקדחת פטישות. כמו מקדחות רגילות, מקדחי פטיש נבדלים ממברגות ומיוצרים למטרה אחרת. מדובר למעשה במרדחה רגילה עם יכולת נוספת לרטוט קדימה ואחורה תוך כדי סיבוב הביטים. פעולה זו מאפשרת קידוחים מהירים הרבה יותר בבטון, לבנים, אבן או בלוקים. רטט זה (סוג של פטיש מהיר, באמת) שנותן לפטישונים את שמם.

 

האם אתה צריך מברגת אימפקט?

אם אתה צריך לקדוח חורים ולהניע מדי פעם את הבורג הבינוני, מקדחה רגילה תתאים לך בסדר גמור. אם יש לך דק לבנייה, בית עץ להבריג או כל עבודה אחרת הכוללת הרבה ברגי עץ והברגות בכחח, שקול להשקיע במברגת אימפקט.

היא תקטין את זמן העבודה שלך באופן משמעותי, תוך ביעות רצון מכניסת ברגים גדולים לעץ תוך מספר שניות בלבד. כמו כל כלי העבודה החשמליים, אם כבר השקעת במברגה, הקפד להשתמש בה בבטחה. הרכב משקפי בטיחות, שמור על הידיים, הבגדים והשיער הרחק מהכלי במהלך השימוש, והימנע מעומס סביבת העבודה שעלול לגרום לתאונה.

 

איך לבחור מברגת אימפקט?

רוב המברגות המודרניות פועלות באמצעות סוללות, והסוללות שלהם בדרך כלל מגיעות בשלושה גדלים: 12, 18 ו -20 וולט. מתח גבוה פירושו יותר כוח ומומנט, אך ההבדל בין 18 ל -20 וולט הוא בשם בלבד.

DeWalt היא חברת הכלים האלחוטית היחידה המודדת את מתח הסוללה שלהם בעזרת כלים במנוחה, ומפרסמת אותם ככלי נטען 20 וולט. אמנם זהו מספר אמיתי, אך כל מה שמכונה 18 וולט של חברות אחרות מספקים גם 20 וולט ללא תנאי עומס. הכלים של 20 וולט של DeWalt מספקים 18 בדיוק כמו דגמי 18 וולט, כאשר הם מועמסים. זו הסיבה שאין הבדל הספק בין כלים 18 ו -20 וולט, כל השאר שווים.

יותר כוח זה טוב אם אתה רוצה להניע הרבה מחברים גדולים. אך זכור שמתח גבוה פירושו גם סוללות גדולות וכבדות יותר, ומברגה שקשה יותר להחליק פנימה והחוצה מחגורת הכלים שלך.

לבסוף, שקול לבחור דגם במהירות משתנה, כך שתוכל לרתום מומנט פחות או יותר, תלוי כמה אתה לוחץ על ההדק. DeWalt, Milwaukee ו- Makita הם חלק מהמותגים המייצרים מותגים איכותיים.

רוצה לקדוח חורים עם מקדחה? זה אפשרי. קומץ חברות מציעות אוספים של מקדחים המכילים סוג של ראש מברגה המשתמש בביטים קודחים. הכנס אחד למברגת האימפקט שלך, ואז קדח כמה חורים לפני שאתה מבריג ברגים.

 

כתיבת תגובה